7 клас

Ця сторінка - для учнів 7 класів. Тут знахдиться відео , аудіо та теретичний матеріал з музичного мистецтва.


Відлуння епох у музичному мистецтві

Музика — звучання часу, його дух.
                                                         Сергій Коненков
Мистецтво дає можливість уявити духовний образ кожної епохи. Воно, як чутливий камертон, уловлює її дух і характер, залишаючись у майбутньому виразником свого часу.
Традиційно вирізняють декілька великих культурних епох, серед яких:
Відродження (XIV—XVII ст.)
Новий час (XVII—XIX ст.)
Новітній час — з XX ст.
Кожна епоха відзначена в мистецтві певними художньо-стильовими напрямами.
Бароко (з італ. вибагливий, химерний, примхливий) — сти­лістичний напрям у європейському мистецтві кінця XVI — сере­дини XVIII ст. Його характерними ознаками були пишність і де­коративність форм.
З цим періодом пов'язані розквіт поліфонії і зародження но­вих музичних жанрів — опери, ораторії, кантати, сонати, кон­церту. Набуває розвитку сольне виконавство, зокрема, бельканто (з італ. чудовий спів). Вдосконалюється віртуозна майстерність музикантів-інструменталістів, для яких видатними скрипкови­ми майстрами Італії — А. Аматі, Дж. Гварнері, А. Страдіварі — створено інструменти, неперевершені за красою звучання. Музи­ка бароко досягла вершин у творчості К. Монтеверді, А. Кореллі, А. Вівальді, Г.-Ф. Генделя, Й.-С. Баха.
Класицизм (від лат. взірцевий) — один з провідних напря­мів європейського мистецтва XVII — початку XIX ст., для якого зразком були традиції античності та Відродження.
Для художніх творів епохи класицизму характерні суворість форм, лаконізм і гармонійність. Найвищі досягнення музично­го класицизму пов'язані зі становленням віденської класичної школи. У творчості найвидатніших її представників — Й. Гайдна, В.-А. Моцарта, Л. Бетховена (в Україні — М. Березовського, Д. Бортнянського) по-новому зазвучали музичні жанри і форми. Великим був їхній внесок у розвиток опери; саме в цей період сформувався жанр симфонії.
Романтизм — напрям у європейському мистецтві, який склався наприкінці XVIII — початку XIX ст. Основою романтич­ного світосприйняття став розлад ідеалу і соціальної дійсності. За­тверджується самоцінність духовно-творчого життя особистості. Музика романтизму — це голос серця. Серед видатних представ­ників романтизму — Ф. Шуберт, Р. Шуман, Ф. Шопен, Ф. Ліст, Р. Вагнер, Ф. Мендельсон-Бартольді та інші.
Реалізм (від лат. речовий, дійсний) — один з основних прин­ципів у мистецтві: правдиве, об'єктивне відображення дійсності різноманітними художніми засобами. Він ніби закликав митців повернутися зі світу надхмарних мрій на землю, до людей. Геро­ями художників-реалістів ставали звичайні люди, а основною те­мою творчості — повсякденне життя.
Видатні досягнення реалізму в світовій музиці пов'язані з іменами П. Чайковського, Дж. Верді, Ж. Бізе, М. Мусоргсько-го, М. Лисенка та багатьох інших.
Імпресіонізм (від франц. враження) — творчий напрям у мистецтві, який виник у другій половині XIX ст. Представники імпресіонізму прагнули якнайбільш природно відобразити реаль­ний світ в його мінливості, передати швидкоплинність вражень.
Барвистість і мальовничість імпресіонізму розкриває нове бачення світу, закоханість у його красу. У музиці імпресіонізм найяскравіше представили два французьких композитори — К. Дебюссі та М. Равель.
Для сучасних композиторів і аранжувальників музика мину­лих часів є своєрідною художньою моделлю для написання оригі­нальних творів. Завдяки новим принципам «мислення у звуках» цікаво поєднуються минуле й сучасне, традиційне й новаторське.
«Відлуння епох» — це духовний зв'язок усіх часів. Нетлінні шедеври, народжені художнім генієм людства, завжди сучасні, адже метою мистецтва є збереження найважливішого його над­бання — Духовності, споконвічного прагнення до Ідеалу, Гармо­нії та Краси.

Є.Станкович  ,,Колиска життя,,

Українська народна пісня ,,ОЙ. у вишневому саду,, у виконанні Ніни Матвієнко


                  Голос - діти  ,,Ой у вишневому саду,,

                                     


                   Ruslana - "Дикі танці"


Красивое танго в исполнении Майи Кристалинской. Музыка Хенри Химмеля, стихи на русском языке Бориса Дубровина

                 A. Piazzolla. Libertango

           Guantanamera - Los Paraguayos

   

 У цьому мультику звучить вже відомий нам твір. Цікаво, хто впізнає назву і автора ?  Чекаю відповіді на уроці .

                       

    Венецианский карнавал является уникальной в мире и его традиция восходит к 11 веку, хотя и не был       объявлен государственным праздником в течении двух столетий. Карнавал был отклонен в 18 веке. После долгого отсутствия, карнавал вернулся для празднования в 1979 году.




Бразильський карнавал









Нікколо Паганіні



,, ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ : МИРОСЛАВ СКОРИК ,,

Віктор Зінчук  рок-аранжування 

,,Капріс №24 ,,  Нікколо Паганіні



Н.Паганіні - М.Скорик 

Каприс №24 із циклу ,,24 каприси для симфонічного оркестру,,         



КЛАСИЧНА МУЗИКА У СУЧАСНОМУ АРАНЖУВАННІ


ОСЕННИЙ  БЛЮЗ

                                         

                                             ДЖАЗ
                                      Дж.Гершвін
Л.Армстронг

                                        
               Музичний матеріал до уроку ,,Рок-музика,,
                                      папка урок 18
https://yadi.sk/d/M1Sy7bSTjPJdt


                   Французський   шансон
                             Джо Дассен







                                          ЕДІТ  ПІАФ

                                                          (матеріал зібрала М.Кулініч 7-А клас)

1. Цікава історія появи на світ Едіт Піаф. Це сталося раннього грудневого ранку прямо на вулиці: її мати, не дочекавшись карети швидкої допомоги, народила свою доньку Джованну Едіт Гасьон... за допомогою 2-х чергових поліцейських. Батьки Едіт були артистами бродячого цирку, крім того, мати виступала в кафе, виконуючи популярні в народі пісні.

2. До шести років Едіт Піаф була зовсім сліпа. Перше, що вона побачила, коли прозріла, це клавіші піаніно. Але очі її до кінця днів так і не наповнилися сонячним світлом. Великий французький поет Жан Кокто, закоханий в Едіт, називав їх «очима прозрілого сліпця».
3. В кабаре Gerny's у 1935 році двадцятирічну Едіт Піаф помітив його власник. Вона почала виступати в кабаре, саме тут вона отримала псевдонім "Піаф" - "горобчик".

4. Французька співачка Едіт Піаф у період окупації виступала в таборах для військовополонених на території Німеччини, після яких фотографувалася на пам'ять з ними і німецькими офіцерами. Потім у Парижі особи військовополонених вирізали і вклеювали в фальшиві документи. Піаф їхала в табір з повторним візитом і таємно провозила ці паспорти, з якими деяким полоненим вдавалося втекти.

5. У Києві одночасно в чотирьох театрах йдуть постановки, героєм яких є Едіт Піаф.

6. Вона пережила чотири автомобільні катастрофи, спробу самогубства, три гепатические коми, напад безумства, два нападу білої гарячки, сім операцій, першу та другу світові війни, звела з розуму натовпу чоловіків і померла в 1963 році, не доживши до п'ятдесяти. Її ховала вся Франція, а оплакував весь світ.
7. На віллі в районі Plascassier французького міста Грас 10 жовтня 1963 року померла Едіт Піаф. Але про смерть співачки дізналися лише через день: її тіло перевозили в Париж таємно. За деякими даними, це було зроблено для того, щоб шанувальники думали, що Піаф померла в рідному місті. Дізнавшись про смерть співачки, 11 жовтня 1963 пішов з життя Жан Кокто. Він не переніс важку звістку про смерть друга.

8. Едіт Піаф похована на кладовищі Пер-Лашез (Père Lachaise), на якому зібралося близько 40 тисяч чоловік, багато прийшли з квітами. Алеї кладовища повністю заповнилися квітами, люди йшли прямо по ним.

ПАТРІСІЯ  КААС











Немає коментарів:

Дописати коментар